Дома Трансфер зона Арсенал ја сака ѕвездата на Леверкузен

Арсенал ја сака ѕвездата на Леверкузен


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Арсенак сака да го засили тимот во зимскиот преоден рок, а приоритет ќе биде засилување на нападот.

Англиските медиуми пренесуваат дека прва желба е ѕвездата на Баер Леверкузен, Муса Диаби, откако пропадна трансферот на Микаило Мудрик.

23-годишниот крилен напаѓач игра фантастично и го привлече вниманието на многу европски гиганти, но Арсенал сака да ја победи конкуренцијата.

Французинот во досегашниот дел од сезоната има 8 гола и 4 асистенции, но Леверкузен за неговата слобода бара 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ ја спрема последната понуда за Скринар, Интер е на потег

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Eкипата на ПСЖ ќе се обиде во последните мом…