Дома Трансфер зона Арсенал ја одреди цената – редица за Белерин

Арсенал ја одреди цената – редица за Белерин

0

Англиските медиуми пренесуваат дека Арсенал е спремен да го продаде Хектор Белерин на крајот на сезоната и веќе ја одредиле целата за шпанскиот бек.

Белерин оваа сезона не игра на своето препознатливо ниво, а во последно време не игра поради лесна повреда, што не се одрази на играта на Арсенал.

Англиските медиуми денес пласираа информација дека Арсенал ја одредил цената и дека е спремен да го продаде десниот бек за 50 милиони фунти.

Белерин веќе подолго време се поврзува со враќање во Барселона, но за него силен интерес покажуваат уште Манчестер Сити и Јувентус.

Планот на Арсенал е да заработи на неговата продажба за да донесе стопер од светска класа, а споменатите клубови веќе ја почнаа битката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку тврди: Летово ќе пристигнат големи засилувања во Јунјатед!

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, случајно или намерно, откри дека летово ќе…