Дома Трансфер зона Арсенал ја „краде“ бразилската ѕвезда пред носот на Милан

Арсенал ја „краде“ бразилската ѕвезда пред носот на Милан

0

Арсенал е на добар пат да го победи Милан во трката за потписот на бразилскиот репрезентативец Евертон, пренесуваат англиските медиуми.

23-годишниот крилен напаѓач имаше одличен настап за Бразил на Копа Америка и не крие дека сака ова лето да се пресели во Европа.

Милан уште пред неколку месеци започна преговори со Гремио, но сега Арсенал ќе се обиде да го „украде“ Бразилецот пред носот на „росонерите“.

Раководните луѓе на Арсенал веќе пристигнале во Бразил и за потписот на Евертон се спремни да платат 28 милиони евра, плус 12 милиони во форма на бонуси.

Доколку Гремио ја прифати оваа понуда се очекува во следните денови трансферот да биде комплетиран и Евертон да пристигне во Лондон на медицински прегледи.

„Топџиите“ се во потрага по крилен напаѓач, па откако пропаднаа преговорите за Вилфред Заха се насочија кон бразилскиот репрезентативец.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Нејмар е главна тема, Милан носи големо засилување

Влегуваме во последната недела од преодниот рок, а нашата редакција навремено ве известува…