Дома Трансфер зона Арсенал тргнува по плејмејкерот на Реал

Арсенал тргнува по плејмејкерот на Реал

За Себаљос повеќе нема место во Реал Мадрид и „кралевите“ му порачале дека конечно може да си бара нов клуб.

Интерес за Себаљос покажуваат неколку клубови од Премиер лигата, пред се Арсенал.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Артета многу ги цени квалитетите на Шпанецот и верува дека би бил одлично засилување за средниот ред.

Реал нема да постави висока цена па Арсенал веќе почнал преговори со агентот на Себаљос, кој исто така е спремен да ја промени средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гринвуд блеска, Јунајтед не го сака: Серија А следна дестинација?

Мејсон Гринвуд (22) го направи потегот на кариерата кога по обвинувањата за силување и нас…