Дома Трансфер зона Арсенал спреми 70 милиони за ѕвездата на Леверкузен

Арсенал спреми 70 милиони за ѕвездата на Леверкузен


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Арсенал спрема големо засилување во нападот во летниот преоден рок.

Англиските медиуми пренесуваат дека прва желба е ѕвездата на Баер Леверкузен, Муса Диаби, кого Арсенал го сакаше и во зимскиот преоден рок.

23-годишниот крилен напаѓач игра фантастично и го привлече вниманието на многу европски гиганти, но Арсенал сака да ја победи конкуренцијата.

Французинот во досегашниот дел од сезоната има 12 гола и 7 асистенции, но Леверкузен за неговата слобода бара 100 милиони евра.

Арсенал ја загуби битката за Мудрик, па сега ќе направи се за да го доведе Дијаби, а за неговиот потпис е спремен да плати 70 милиони евра.

Коментари
  • Арсенал ја сака ѕвездата на Леверкузен

    Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Арсенак сака да го засили ти…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…