Дома Топ вести Арсенал не се откажува од Милинковиќ-Савиќ

Арсенал не се откажува од Милинковиќ-Савиќ


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Арсенал не се откажува од намерата да го доведе во своите редови Сергеј Милинковиќ-Савиќ, пренесуваат медиумите на Островот.

Србинот веќе долго време е на мета на „топџиите“, но трансферот не се реализира поради високата отштета која ја бара Лацио.

СМС блеска и оваа сезона, а на лето ќе влезе во последната година од договорот, па Лацио е под притисок.

Се твредеше дека Лацио за неговата слобода минатото лето барал 100 милиони евра, но „Газета дело Спорт“ пренесува дека сега неговата цена драстично паднала.

Милинковиќ-Савиќ влегува во последната година од договорот, па Лацио е спремен да го пушти за 55 милиони евра, сума која Арсенал е спремен да ја плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Голема измама во македонската трета лига: Фудбалер играл со лажна легитимација, се открило кога се пожалил во болница

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ На социјалн…