Дома Трансфер зона Арсенал и Челзи ја сакаат ѕвездата на Билбао

Арсенал и Челзи ја сакаат ѕвездата на Билбао

Еминентниот новинат Фабрицио Романо пренесува дека  Арсенал и Челзи се силно заинтересирани за бисерот на Атлетик Билбао, Нико Вилијамс.

Нико е брат на Инаки Вилијамс, важи за еден од најголемите шпански таленти во моментов и веќе има 11 настапи за шпанската репрезентација.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Тој е дете на Атлетик Билбао и неодамна го продолжи договорот со 2027 година, па на англиските клубови нема да им биде лесно да го доведат.

Нико оваа сезона игра одлично, има постигнато 5 гола и 10 асистенции, па Билбао за неговата слобода ќе бара 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…