Дома Трансфер зона Арсенал започна преговори со новата шпанска ѕвезда

Арсенал започна преговори со новата шпанска ѕвезда

Арсенал започнал преговори за трансфер на бисерот на Атлетик Билбао, Нико Вилијамс, пренесуваат англиските медиуми.

Нико е брат на Инаки Вилијамс, важи за еден од најголемите шпански таленти во моментов и веќе има 11 настапи за шпанската репрезентација.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тој е дете на Атлетик Билбао и неодамна го продолжи договорот со 2027 година, па на Арсенал нема да им биде лесно да го доведе.

Нико оваа сезона игра одлично, има постигнато 5 гола и 10 асистенции, па Билбао за неговата слобода ќе бара 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бернардо Силва се сели во Барселона

Англиските медиуми пренесуваат дека Бернардо Силва донел конечна одлука да го напушти Манч…