Дома Фудбал Англија Арсенал го претстави дресовите за новата сезона 📸

Арсенал го претстави дресовите за новата сезона 📸


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Aрсенал сезонава иако беше конкурентен и долго време беше лидер на табелата, сепак не успеа да дојде до шампионската титула во Премиер лигата.

Пред почетокот на сезоната никој не очекуваше дека тимот на Артета има капацитет да се бори за титула, главна цел беше топ четири и место во Лигата на шампионите. Сепак, кога веќе беа блиску остана мало разочарување за пропуштената прилика.

Сега тимот веќе е со мислите за новата сезона, денес го промовираше и дресот со кој ќе се натпреварува.

Дресот е посветен на 20-годишнината од незаборавната сезона 2003/2004 кога Арсенал без пораз ја освои титулата. Сезоната ја завршија со 26 поеби и 12 нерешени резултати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Спалети потврди: Заминувам бидејќи сум уморен

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ После претсдателот Де Лаурентис, сега и самиот Лучи…