Дома Фудбал Англија Арсенал го претстави гостинскиот дрес за наредната сезона

Арсенал го претстави гостинскиот дрес за наредната сезона

Како што сезоната се наближува кон крајот така традиционално клубовите ги претставуваат дресовите за наредната.

Вчера го видовме домашниот дрес на Челзи (тука), а денес Арсенал го претстави гостинскиот дрес за сезоната 2021/2022.

Може да се каже дека овој дрес на „топџиите“ воопшто не изгледа лошо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Урнебесно: Навивачот кој чукаше на дупнат тапан на стадионот, беше атракција и во центарот на Букурешт🎥

Македонскиот навивач со својот дупнат тапан ги освои социјалните мрежи, чукаше на него на …