Дома Топ вести Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиумите на Апенините.

22-годишиот Зиркзе блеска оваа сезона во Болоња и беше избран за откритие на сезоната во Серија А, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Арсенал сака да ја победи конкуренцијата бидејќи Зиркзе е голема желба на Артета и спреми понуда од 50 милиони евра.

Милан и Јувентус подолго време работат на трансферот, но Арсенал понудил 5-годишен побогат договор за Холанѓанецот и е спремен да го украде пред носот на италијанските гиганти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …