Дома Трансфер зона Арсенал го испрати Дени Илиев на позајмица

Арсенал го испрати Дени Илиев на позајмица

0
iliev

Македонскиот голман кој подолго време се развива во младинските категории на Арсенал, Дени Илиев е испратен на позајмица.

Илиев сезоната која следи ќе ја помина во словачкиот прволигаш Серед.

Управата на Арсенал во договор со македонскиот голман одлучи дека е најдобро за Илиев да оди на позајмица една година пред повторно да се бори за своето место во Арсенал.

Според договорот кој го постигнаа Арсенал и Серед англискиот клуб има право да го врати Илиев и после шест месеци.

Треба да се спомене дека Илиев во Серед ќе соработува со македонскиот стратег Славчо Војнески.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Два англиски гиганти се „тепаат“ за Пјонтек

Криштоф Пјонтек минатата сезона беше сензација во Серија А и во јануари направи трансфер в…