Дома Трансфер зона Арсенал го враќа Рафиња во Премиер лигата

Арсенал го враќа Рафиња во Премиер лигата


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Арсенал е силно заинтересиран за крилниот напаѓач на Барселона, Рафиња, пренесуваат англиските медиуми.

Рафиња ова лето дојде како големо засилување во Барселона за 65 милиони евра, меѓутоа Каталонците не се задоволни од неговиот допринос и како се вклопи во тимот, па се спремни да го продадат.

Арсенал го сакаше Бразилецот и минатото лето додека играше за Лидс, па сака да го врати во Премиер лигата.

Барселона не би имала против да го продаде Бразилецот за да си ја подобри финансиската состојба и сака да ги врати вложените пари за него.

Менаџерот Артета побарал да му биде доведен Рафиња, а раководството на „топџиите“ наскоро ќе стапи во контакт со менаџерот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Кејлор Навас ќе брани во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Костариканецот, Кејлор Навас кој освои три т…