Дома Трансфер зона Арсенал во јануари тргнува по потписот искусниот Аргентинец од Севиља

Арсенал во јануари тргнува по потписот искусниот Аргентинец од Севиља

Според островските медиуми играчот за врска на Севиља, Евер Банега е мета на Арсенал за наредниот преоден рок.

Арсен Венгер си замина, но Арсенал и оваа сезона има проблеми со повредите, посебно во средниот ред.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Поради таквата ситуација Емери изгледа ќе мора да го засилува тој дел од тимот во јануари, а изборот наводно паднал на играчот на Севиља, Евер Банега.

Банега во овој момент има 30 години, во текот на кариерата освен за шпанскиот клуб настапуваше уште за Бока Јунуорс, Валенсија, Атлетико Мадрид и Интер.

За репрезентацијата на Аргентина одигра 65 натпревари и постигна шест погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…