Дома Останати Ракомет Аргентинките ја победија Боливија со резултат 57:2

Аргентинките ја победија Боливија со резултат 57:2

Женската ракометна репрезентација на Аргентина против Боливија во Јужноамериканскиот шампионат оствари победа од 57:2.

Најефикасната ракометарка на натпреварот, Урбан постигна 13 голови, следуваа Каво и Дале Кроде со по осум. Боливијките постигнаа само по еден гол во двете полувремиња. До првиот гол стигнаа кога Аргентина водеше со 23:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Еурофарм Пелистер го врати ракометарот кој замина пред една година

По само една сезона пауза, тунискиот репрезентативец Усама Хосни повторно ќе го носи дресо…