Дома Македонски спорт Мак ракомет Аргентинецот Симонет пред потпис со Вардар

Аргентинецот Симонет пред потпис со Вардар

Раководството на РК Вардар интензивно работи на засилување на составот за слендата сезона, а најново засилување треба да биде Аргентинецот, Пабло Симонет.

28-годишниот среден бек е репрезентативец на Аргентина, и е брат на Диего Симонет од Монпеље.

Понудата веќе е испратена и Симонет е спремен да ја прифати бидејќи сака да игра во Европа и во Лигата на шампиони.

Тој треба да биде замена за Сташ Скубе кој го напушти Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

„Второто полувреме беше едно од подобрите, играчите ги заслужуваат сите честитки“

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт Како и после првиот натпревар и после оваа средба …