Дома Фудбал Германија Анчелоти со многу пофални зборови говореше за Хамес

Анчелоти со многу пофални зборови говореше за Хамес

Тренерот на Баерн Минхен, Карло Анчелоти изјави дека очекува од Хамес Родригез да ја има клучната улога во составот на германскиот шампион.Баварците ќе се обидат да ја продолжат хегемонијата во Бундеслигата и да стигнат до финалето во Лигата на Шампионите.

Хамес поседува фантастични квалитети и дури може да го подобри нивото на игра. Тој има многу добар пас, особено последниот кон напаѓачите“, изјави Анчелоти кој ја негираше можноста Артуро Видал да ја напушти „Алијанц Арена“.

„Баерн е еден од најдобрите тимови и затоа го избрав токму него. Задоволен сум што тренерот целосно ми се доверува“, изјави 26-годишниот колумбиски репрезентативец.

Потсетуваме, Хамес Родригез две години ќе мине во Баерн како позајмен играч од Реал Мадрид.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

БАНДА СО ИНТЕРВЈУ ЗА СПОРТСКИ: Никој не може да биде сакан како Кара и Столе, сакам еден ден пак заедно да играме во Вардар!!

Дејан Милосављев беше еден од милениците на скопската публика, меѓутоа поради проблемите в…