Дома Фудбал Анчелоти: Мбапе? Реал веќе ги има најдобрите фудбалери во светот

Анчелоти: Мбапе? Реал веќе ги има најдобрите фудбалери во светот

Се погласни се шпекулациите дека Килијан Мбапе на крајот на сезоната ќе се пресели во Реал Мадрид како слободен агент.

Реал веќе подолго време го сака Французинот, а сега медиумите тврдат дека конечно е постигнат договор и Мбапе ќе го облече „кралскиот“ дрес.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Интересен коментар на оваа тема даде тренерот Карло Анчелоти, кој истакна дека тој веќе го тимот ги има најдобрите фудбалери во светот.

„Постојано ме прашувате за играч кој игра за друг тим. Тука веќе ги имаме најдобрите фудбалери во светот. Винисиус Жуниор е прв, Џуд Белингам е втор, Родриго е трет. Потоа се Тони Крос, Феде Валверде и Едуардо Камавинга“, изјави Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…