Дома Фудбал Англија Анчелоти за новото засилување на Ливерпул: Ми го скрши срцето, добро е само што ќе ми биде сосед

Анчелоти за новото засилување на Ливерпул: Ми го скрши срцето, добро е само што ќе ми биде сосед

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти секогаш знае да ги насмее новинарите со своите изјави.

Овој пат менаџерот на Евертон кратко зборуваше за трансферот на градскиот ривал на „карамелите“, Ливерпул кој го доведе Тијаго Алкантара.

„Ми го скрши срцето. Тијаго ми е пријател. Станува збор за фантастичен човек и одличен играч, имав среќа да го тренирам. Тој е еден од оние играчи за кои сте горди што сте им биле тренер. Единствената добра работа во сето ова е што ми е сосед, но мислам дека избра погрешен тим. Требаше да го избере синиот дел, а не црвениот. Се шегувам. Мојот пријател Клоп сигурно е среќен поради него“, изјави Анчелоти.

Ќе потсетиме Евертон денес во второто коло од Премиер лигата ја запиша втората победа откако со 5:2 славеше против ВБА. Претходно тие го победија Евертон минимално со 0:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалер на Брајтон: Јас сум најдобриот играч за врска во Премиер лигата

Фудбалерот на Брајтон кој има 25 години, Ив Бисум, се смета себе за најдобар играч за врск…