Дома Останати Кошарка Антиќ се појави на дербито помеѓу Звезда и Партизан, „Делиите“ го поздравија со силни овации 🎥

Антиќ се појави на дербито помеѓу Звезда и Партизан, „Делиите“ го поздравија со силни овации 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Неодамна Перо Антиќ беше критикуван од македонската јавност поради дуксерот со обележја на Црвена Звезда со кој се појави на трибините во мечот помеѓу ракометните ветерани и актуелните репрезентативци.

Ако кај нас доби критики, Антиќ е многу ценет помеѓу „Делиите“ па вечерва беше поздравен со овации на дербито во Евролигата помеѓу Звезда и Партизан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…