Дома Останати Кошарка Антиќ избран за играчот на месецот во Звезда!

Антиќ избран за играчот на месецот во Звезда!

0

Перо Антиќ кој настапува за тимот на Црвена Звезда беше избран за играч на месецот во српскиот клуб.

Антиќ и Звезда во текот на вчерашниот ден славеа во големото дерби против Партизан, а денес на Твитер профилот на српскиот клуб беше објавено дека според изборот на навивачите македонскиот интернационалец е избран за играч на месецот.

Македонецот и овој пат ја покажа својата големина и им се заблагодари на навивачите, но и истакна дека наградата за играч на месецот би требало да ја добие некој од Бјелица или Рочести.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Кошарка

Проверете

Шок за преубавата тенисерка – На Марија Шарапова и се заканува затворска казна!

На познатата убава тенисерка Марија Шарапова и се заканува казна затвор и тоа во Индија. Т…