Дома Останати Кошарка Антиќ горд што Вучиќ го нарече македонски и – српски кошаркар!

Антиќ горд што Вучиќ го нарече македонски и – српски кошаркар!

Првиот човек на македонската кошарка, Перо Антиќ активно учествува во изборната кампања на претседателот на Србија Александар Вучиќ.

Во време кога македонската кошарка и не е на некое завидно ниво, Антиќ најде време и политички да се ангажира, па така вчера присуствуваше на митингот во Врања.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Антиќ полека како да станува една од главните ѕвезди на Вучиќ во изборот, а за истакнување е и моментот во кој Вучиќ го нарекува македонски и српски кошаркар, но тоа на претседателот на КФСМ очигледно не му пречи затоа што видеото и самиот си го објави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Веселин Вујовиќ има нов клуб!

Поранешниот тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ има нов ангажман и во Хрватска. Со својот но…