Дома Фудбал Останато Андреа Пирло остана без клуб

Андреа Пирло остана без клуб


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Италијанската фудбалска легенда, Андреа Пирло (44) повеќе не е тренер на Карагумрук, потврди турскиот прволигаш.

„Му овозможивме на Андреа Пирло и неговиот стручен штаб порано од предвиденото во договорот да го напуштат клуб за да ја планираат нивната иднина. Ќе се обидеме да победиме во преостанатите првенствени натпревари и да го искористиме времето за да направиме план за летниот преоден рок“.

„Среќни сме што една сезона соработувавме со Андреа на кого му се заблагодаруваме за доприносот и му посакуваме се најдобро во иднина“, објави турскиот клуб.

Пирло екипата ја презема во јуни минатата година, а договорот му траеше до јуни оваа година, а заминува нешто порано.

Негов последен натпревар на клупата беше против Трабзонспор во кој Карагумрук беше поразен со 1:4.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Инзаги и Лаутаро: Мора да бидеме перфектни

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Тр…