Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вредност од сите учесници на Европското првенство.

Според порталот „Трансфермаркт“, вкупната вредност на англиските репрезентативци изнесува 1,52 милијарди евра.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во групата на репрезентации вредни над милијарда се уште Франција (1,23 милијарди) и Португалија (1,05 милијарди).

На четврто место е Шпанија (965), на петтото место се Германците (851), а потоа следуваат Холандија (815), Италија (705), Белгија (584)…

Меѓу фудбалерите пак највредни се Џуд Белингем и Килиан Мбапе проценети на по 180 милиони евра. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…