Дома Фудбал Репрезентации Англија ослабена во натпреварите против Бразил и Белгија

Англија ослабена во натпреварите против Бразил и Белгија

Фудбалерот на Арсенал, Букајо Сака, поради повреда ќе ги пропушти пријателските натпревари на Англија против Бразил и Белгија, соопшти Фудбалскиот сојуз на оваа земја.,

Од Англија не прецизираа за каква повреда се работи, но потврдија дека 22-годишниот Сака се вратил во клубот за да ја продолжи рехабилитацијата. Сака оваа сезона забележа 36 настапи во сите натпреварувања за Арсенал.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Англија на утре ќе игра со Бразил, а три дена подоцна со Белгија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…