Дома Фудбал Лига на шампиони Англија лесно против Сенегал закажа четвртфинале со Франција

Англија лесно против Сенегал закажа четвртфинале со Франција


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Репрезентацијата на Англија лесно се справи со Сенегал и славеше победа од 3:0.

Сенегал опасна репрезентација беше само во првиот половина час кога ги создаде најдобрите прилики на натпреварот. Кога не ги искористија шансите стигна казната преку Хендерсон во 38. минута.

Англија во завршницата од првото полувреме стигна и до 2:0, а стрелец на голот беше Кејн. Сенегал во второто полувреме воопшто и не се закани. За конечни 3:0 се погрижи Сака во 57. минута.

Во четвртфиналето Англија ќе игра против Франција и тој натпревар се игра на 10-ти декември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …