Дома Трансфер зона Англичаните тврдат: Завршен е трансферот на Иван Перишиќ!

Англичаните тврдат: Завршен е трансферот на Иван Перишиќ!

Според последните најави од Островот, Иван Перишиќ наскоро ќе потпише договор со Тотенхем.

Перишиќ се договорил за двегодишен договор со клбуот од Лондон кој од клупата е предводен од Антонио Конте. Преговараше Перишиќ со Јувентус и Челзи, но на крајот како што стојат работите Тотенхем излегол како победеник.

Главната причина поради која Хрватот го избрал Тотенхем веројатно е Антонио Конте со кого соработуваа лани во Интер.

Познатиот експерт за трансфер Фабрицио Романо, пак пренесува дека Перишиќ во понеделник ќе ја соопшти одлуката на Интер кој се уште не добил официјален одговор од него за последната понуда за потпис на договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…