Дома Трансфер зона Англиските клубови се „тепаат“ за Зубименди

Англиските клубови се „тепаат“ за Зубименди

Арсенал сака да го засили тимот во летниот предоден рок, а приоритет за тренерот Артета е квалитетен играч за врска.

Англиските медиуми пренесуваат дека најголема желба на „топџиите“ е Мартин Зубименди од Реал Сосиедад.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Зубименди е голема желба уште на Ливерпул и Манчестер Јунајтед, но Арсенал е спремен да ја победи конкуренцијата и работи на трансферот.

Реал Сосиедад досега одбиваше понуди за 24-годишниот фудбалер, но сега е спремен да прифати понуда од 60 милиони евра, бидејќи самиот играч сака да направи чекор напред во кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Лаурентис е на потег: ПСЖ ќе понуди 202 милиони евра за двете ѕвезди на Наполи?

Во моментите кога Реал Мадрид го претставува Килијан Мбапе, во Париз размислуваат за замен…