Дома Останати Кошарка НБА Американците во чудо: Како може Дончиќ да има повеќе гласови од Стеф Кари за Ол Стар?

Американците во чудо: Како може Дончиќ да има повеќе гласови од Стеф Кари за Ол Стар?

0

Словенското чудо Лука Дончиќ е трет по бројот на гласови за „Ол Стар“ веднаш позади Леброн Џејмс и Јанис Антетокумпо.

Фантастичниот кошаркат на Далас прави „чуда“ во НБА оваа сезона, миленик е на навивачите, па не е чудо што доби повеќе од 3 милиони гласови.

Сепак, некогашната ѕвезда на НБА, Трејси Мекгреди смета дека Дончиќ не заслужува да има повеќе гласови од Стеф Кари, но ни повеќе од играчи како Дурант и Харден.

„Ова е непочитување за целото гласање. Не е ова непочитување само за човекот кој промени една ера во кошарката Стеф Кари, туку и прека Данкан и Харден. Дали се шегувате? Не велам дека Дончиќ не треба да биде на Ол Стар, но не пред овие момци. Тоа е бесмислено“, изјави Мекгреди.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Осман за македонското знаме на „Ол-Стар“: Сакав да искажам благодарност и љубов

Чеди Осман со гестот кој го направи на „Ол-Стар“ натпреварот на ѕвездите во подем ја вооду…