Дома Македонски спорт Мак фудбал Американец е ново име во Македонија Ѓорче Петров

Американец е ново име во Македонија Ѓорче Петров

Македонија Ѓорче Петров ќе продолжи со ремонтот на тимот и на неколку дена пред продолжението се засили со нов играч.

Ново име во таборот на „лавовите“ е Американецот, Кит Ларос, напаѓач кој нема многу богата кариера и доаѓа од Албион Сан Диего во САД. Доколку не се појават некакви неочекувани проблеми тој би требало да дебитира на отворањето на вториот дел од сезоната против Шкендија.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Пред Ларсон „лавовите“ се засилија со седум играчи и тоа: онатан Балотели, Давид Родригез, Страхиња Павишиќ, Крсте Велкоски, Иван Галевски, Жилберто и Алекс Златков.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Младите ракометарки ги добија противниците во групите за СП кое ќе се игра во Скопје

Младите ракометарки до 20 години на Македонија денеска ги дознаа своите противнички за Све…