Дома Трансфер зона Ал-Хилал спреми богати понуди за Мане и Азар

Ал-Хилал спреми богати понуди за Мане и Азар


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Шампионот на Саудиска Арабија, Ал-Хилал откако не успеа да го доведе Лионел Меси, сега ќе се насочи кон Садио Мане.

Ал-Хилал сака да доведе најмалку една голема ѕвезда и нема да жали пари за Сенегалецот.

Мане беше големото засилување на Баерн пред почетокот на сезоната, но напаѓачот не ги оправда очекувањта, па неговата авантура во Минхен ќе трае кратко.

Тој сигурно ќе го напушти Баерн ова лето и има понуди од Премиер лигата, но Ал-Хилал сака да го убеди со богата понуда да се пресели во Саудиска Арабија.

Саудискиот клуб ќе се обиде да го доведе и Еден Азар, кој исто така е на излезна врата од Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната следната дестинација на Асенсио

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Марко Асенси…