Дома Трансфер зона Ал-Наср го сака соиграчот на Роналдо од Јувентус

Ал-Наср го сака соиграчот на Роналдо од Јувентус


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новиот клуб на Кристиано Роналдо, Ал Наср е силно заинтересиран за неговиот соиграч од Јувентус, Хуан Квадрадо.

Договорот на Колумбиецот со „старата дама“ истекува на крајот на сезоната и нема најави за негово продолжување, па Ал-Наср сака да ја искористи ситуацијата.

Саудискиот клуб наскоро ќе стапи во контакт со агентот на Квадрадо и ќе презентира богата понуда, па не е исклучено Квадрадо да ја напушти Европа и да му се придружи на Роналдо.

Ал-Наср сака да направи респектабилен тим и е заинтересиран и за други ѕвезди, како Нголо Канте и Серхио Рамос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…