Дома Фудбал Англија Алиоски за малку ќе бил повреден од соиграч пред мечот со Тотенхем!

Алиоски за малку ќе бил повреден од соиграч пред мечот со Тотенхем!

Во овие моменти Алиоски игра натпревар со својот Лидс против Тотенхем, но малку недостасувало Џани да не стартува денес.

Имено, на самиот почеток на натпреварот коментаторот на мечот истакна дека Алиоски можел да се повреди на загревањето пред натпреварот.

Џани добил незгоден удар од негов соиграч после што останал да лежи и да удира со раката по тревата и се изгледало дека се работи за сериозна повреда поради која нема да може да игра денес.

Сепак, нашиот репрезентативец го започна натпреварот од првата минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ќе има реакции! Погледнете каков црвен картон доби Аталанта против Реал Мадрид 🎥

Атланта во 18. минута против Реал Мадрид остана со играч помалку. Тимот од Бергамо сега е …