Дома Фудбал Англија Алиоски го постигна првиот гол во сезоната (ВИДЕО)

Алиоски го постигна првиот гол во сезоната (ВИДЕО)

0

Тимот на Лидс денес победи со 3:0 против Стоук, а во овој натпревар првиот гол во сезоната го постигна нашиот Алиоски.

Алиоски беше егзектур на одличната акција која ја изработија фудбалерите на Лидс. Останатите два гола беа дело на Далас и Бамфорд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Атлетико ја обвинува Барса за милионска „кражба“, а обвинетелот предложи казна од – 300 евра!

Aнтоан Гризман ова лето пристигна од Барселона во Атлетико Мадрид за сума од 120 милиони е…