Дома Топ вести Алиоски го напушта Лидс како слободен агент

Алиоски го напушта Лидс како слободен агент

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски на лето најверојатно ќе го напушти Лидс и веќе е во потрага по нов клуб.

Договорот на Алиоски со Лидс истекува на крајот на сезоната, а преговорите за продолжување на соработката пропаднале.

Според последните информации од Англија, Алиоски веќе им најавил на неговите агенти да му бараат нов клуб.

Алиоски во неколку наврати истакна дека негов приоритет е останување во Лидс, но очигледно двете страни не можат да најдат заеднички јазик.

Македонскиот репрезентативец е стандарден првотимец во Лидс, а со оглед на фактот дека ќе биде слободен агент, сигурно нема да му биде тешко да си најде нов клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дебакл: Футсал репрезентацијата поразена со 9:1

Футсал репрезентацијата на Македонија во последното коло во натпреварот против Романија за…