Дома Македонски спорт Мак фудбал Алиоски во акција за помош на настраданите во Турција🎥

Алиоски во акција за помош на настраданите во Турција🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски покажа дека покрај што е голем фудбалер е и голем човек.

Тој ја покажа својата солидарност и учествуваше во хуманитарна акција за помош на настраданите и најпогодените од катастрофалниот земјотрес во Турција.

Популарниот Џани како член на турски Фенербахче учествуваше во хуманитарната акција на клубот.

 Алиоски заедно со неговите колеги испрати нова облека, храна и останатите производи за луѓето кои настрадаа во катастрофалниот земјотрес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…