Дома Македонски спорт Алиоски: Важно е успешно да ги започнеме квалификациите

Алиоски: Важно е успешно да ги започнеме квалификациите


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Македонската фудбалска репрезентација во период кој следи ја очекува еден квалификациски натпревар со Млата и еден пријателски со Фарски Острови во слободниот термин.

Против Малта ќе играме на 23-ти март, додека со Фарски Острови четири дена подоцна. Двата натпревари се играат во Скопје. Пред овој натпревар зборуваше и репрезентативецот, Езгјан Алиоски кој потенцираше дека е важно успешно да се стартуваат квалификациите.

“Почетокот на квалификациите е многу важен за нас”

“Среќни сме што после неколку месеци повторно се собираме со репрезентацијата на Македонија.
Започнуваме нов квалификациски циклус и секако дека посакуваме победа над Малта и старт со три бода.

“За нас е исклучително важно успешно да ги започнеме квалификациите затоа што потоа ни следуваат многу посериозни натпревари во силната група со Англија, Италија и Украина”.

“Посакувам сите да бидеме здрави и комплетни и верувам дека ќе го дадеме најдоброто од себе. Ќе се обидеме да одиграме одлични натпревари за успешни квалификации после историските резултати во последните години”, изјави Алиоски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…