Дома Фудбал Италија Алегри прави радикални промени за мечот со Милан

Алегри прави радикални промени за мечот со Милан

0

Јувентус го забележа првиот пораз во сезоната, откако загубија од Манчестер Јунајтед на домашен терен во Лигата на шампиони.

Тренерот Алегри веќе ги пронашол причините за падот на формата, а италијанските медиуми тврдат дека ќе направи промени за мечот со Милан.

Според најавите од првата минута сигурно ќе игра Манџукиќ, но на голот нема да биде Шчешни кој е посочен како голем виновник за порадот од „црвените ѓаволи“.

На негово место во стартниот тим најверојатно ќе биде Матија Перин, кој оваа сезона има само еден настап.


Следете го Sportski.mk и на


Перин ова лето пристигна од Џенова и чека шанса од клупата, па најверојатно ќе ја добие во големото дерби во недела.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…