Дома Фудбал Останато Алвеш до Балотели: Живееме во свет каде што треба да бидеше лицемерен, сепак се извинувам

Алвеш до Балотели: Живееме во свет каде што треба да бидеше лицемерен, сепак се извинувам

alves baloteli

Пред реваншот помеѓу Реал Мадрид и ПСЖ на конференцијата за медиуми, Дани Алвеш доби прашање за смртта на капитенот на Фиорентина Дани Алвеш.

Алвеш на стартот испрати сочуство до неговите најблиски, но во продолжение на одговорот кажа нешто што предизвика огромни реакции во медиумите.

Имено, Бразилецот тогаш кажа дека жали за Астори но и додаде дека илијадници деца умираат дневно, па тие не добиваат внимание како капитенот на Фиорентина. Ваквата изјава на Алвеш го налути Марио Балотели кој му порача дека во вакви моменти таквите зборови треба да си ги задржи за себе.

Токму денес кога и се случуваше погребот на Астори, Алвеш почуствува потреба да објасни што всушност сакал да каже.

„Кога Балотелињо зборува се е кажано. Навистина немав намера да повредам некого, денес живеевме во свет каде што треба да си лицемерен за да му се допаднеш на некого. Сепак, се извинувам, како што кажав, не сакав да повредам никого“, напиша Алвеш на својот Твитер профил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Меси херој на ПСЖ, Интер го најде лекот за Шериф 🎥

Вечерва се играа натпревари од третото коло во Лигата на шампионите. Интер го најде лекот …