Дома Фудбал Репрезентации Албанците пласманот на Европското првенство го прославија со палење српско знаме 🎥

Албанците пласманот на Европското првенство го прославија со палење српско знаме 🎥

Aлбанската репрезентација се пласираше на Европското првенство по вторпат во својата историја, а при прославата на овој успех не можеа и да не испратат провокација до Србија.

Голема група на навивачи во текот на прославата без некаква посебна причина се одлучија да запалат српско знаме на плоштадот Скендербег во Тирана.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


На ждрепката за Европското првенство, Албанија ќе биде во вториот шешир, а Србија во четвртиот, па така има можност и да играат една против друга.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…