Дома Фудбал Репрезентации Албанците на отварањето на новиот стадион направија кикс и ја „избањаа“ публиката (ВИДЕО)

Албанците на отварањето на новиот стадион направија кикс и ја „избањаа“ публиката (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Албанија вчера го одигра првиот официјален натпревар на новиот стадион во Тирана кој ќе го носи името „Еи Албанија“.

Стадионот беше отворен во натпреварот против светскиот шампион Франција. Пред почетокот на натпреварот се случи и една комична сцена. Имено, некој не ја завршил добро работата и лошо ги подесил прскалките за вода кои место на теренот прскаа кон публиката зад голот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Пандев не запира: Елегантен дриблинг, па шут за нов гол! (ВИДЕО)

Македонскиот капитен Горан Пандев игра во одлична форма по рестартот на сезоната и денес п…