Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Албански репрезентативец ги пцуеше Македонците🎥

Албански репрезентативец ги пцуеше Македонците🎥

По натпреварот меѓу Албанија и Хрватска се случи голем скандал во режија на Мирлинд Даку кој водеше навредливо скандирање.

Даку по натпреварот го водеше скандирањето на навивачите пцуејќи ги Македонците и Србите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Навивачите во текот на целиот меч имаа расистички скандирања, а Даку по мечот им се придружи во срамот и ги пциеше Македонците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…