Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Албанија по десет минути ја шокираше Хрватска! 🎥

Албанија по десет минути ја шокираше Хрватска! 🎥

Репрезентацијата на Албанија прва стигнува до водство во натпреварот против Хрватска.

Хисај одлично нафрли, а топката во мрежата на Ливаковиќ со глава ја смести Лачи.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Ќе потсетиме, Хрватска беше поразена и во првото коло од Шпанија, па поради тоа избраниците на Далиќ не смеат и денеска да си дозволат да не победат, но сега ќе бидат во тешка ситуација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…