Дома Фудбал Англија „Ако сте противник на Џани ќе го мразите, среќа па сме соиграчи“

„Ако сте противник на Џани ќе го мразите, среќа па сме соиграчи“

Езгјан Алиоски важи за човек кој е мајстор да ја одржи атмосферата на високо ниво и во Лидс и во репрезентацијата на Македонија.

Многу често во Лидс се зборува за нашиот Џани, а сега за него зборуваше напаѓачот на англискиот тим Патрик Бамфорд. Бамфорд истакна дека не би сакал да го има Алиоски за противник.

„Алиоски е играч кој секој би посакал да го има во тимот. Многу често ве прави среќен, но понекогаш кога ќе го погледнете ќе се запрашате  – што тој прави земјава!? Не би сакал да играм против него, ако сте му противник сигурно ќе го мразите, многу зборува, едноставно доаѓа. Среќа па играме заедно во Лидс“, изјави Бамфрод.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Брука за Рома: Тренерот направи една измена повеќе од дозволеното!

Фудбалерите на Рома доживеаа шокантна елиминација од Специја во италијанскиот Куп после пр…