Дома Фудбал Англија Ако оваа информација е точна Сари е на чекор од отказ!

Ако оваа информација е точна Сари е на чекор од отказ!

0
sari

Италијанецот ги изгуби конците, па Еден Азар би можел тоа да го искористи.

Соблелувалната на Челзи му го сврти грбот на Маурицио Сари, барем така тврди мадритски „АС“. Италијанецот повеќе не може да смета поддршката на играчите, а пред се од оние со поголем авторитет.

„АС“ тврди дека односот со некои од нив дури е и непоправлив.

„Играчите не ги разбираат италијанските методи и не им се прифатливи и таквата ситуација започна да се гледа и на теренот“, наведува истиот извор.

Некои од главните играчи, а пред сите Еден Азар би можел да ја искористи таквата ситуација и да го напушти клубот на крајот од сезоната. Меѓутоа тоа не би било единствениот проблем наводно заминување од клубот би можеле да побараат и уште неколку други играчи.

Засега имињата на се откриваат, но како што споменаме се наведува дека станува збор за фудбалери со поголем авторитет.

Во медиумите засега како можнен наследник на Сари се споменуваше Френк Лампард, но со последната изјава тој му даде подршка на Италијанецот.

„Ја следам ситуацијата во Челзи, тоа е така затоа што таму поминав многу време. Меѓутоа Челзи во овој момент има тренер за кого јас имам високо мислење и сигурен сум дека треба да остане. Не сум размислувал за мое враќање, сега сакам да бидам што повеќе успешен во Дерби“, гласеше изјавата на Лампард.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Траеше цела вечност: Дали ова е најспориот изведен пенал на сите времиња?

Во англиски Чемпионшип вчера се одиграа натпреварите од 3. коло. Барнсли на свој терен го …