Дома Трансфер зона Ако не може Влаховиќ, Арсенал тргнува по друг Србин

Ако не може Влаховиќ, Арсенал тргнува по друг Србин

Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ ќе ја продолжи кариерата во Јувентус оваа зима, а се очекува договорот да биде комплетиран во следните неколку денови.

Желбата на Влаховиќ е да се пресели во Јувентус, иако тоа може да му направи проблеми, затоа што навивачите на Фиорентина нема да му простат таков потег.

Најдобриот стрелец во Серија А беше на листата со желби и на Арсенал, но реши да остане во Италија, па сега премиерлигашот ќе се обиде да ангажира друг српски репрезентативец, а изборот паднал на Лука Јовиќ.

Реал Мадрид го купи Јовиќ за 60 милиони евра од Ајнтрахт Франкфурт, но Србинот е големо разочарување, па сега Арсенал ќе се обиде да го ангажира и да му помогне да ја оживее кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…