Дома Топ вести „Ако Мурињо сака кај нас, парите не се проблем“

„Ако Мурињо сака кај нас, парите не се проблем“

0

Првиот човек на Бенфика, Луис Филипе Виеира порача дека за Мурињо вратите на овој клуб се отворени.

Откако Мурињо доби отказ во Јунајтед, голем број реномирани клубови покажаа интерес за неговите услуги, меѓу кои и Бенфика на чело со Виеира кој е во добри односи со португалскиот стратег.

Од страна на Бенфика наводно му е понудено на Мурињо да го води тимот до крајот на сезоната, потоа сам да одлучи дали ќе остане или не, а парите за овој клуб нема да бидат проблем.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Драма, гром и кош со звукот на сирената, Звезда е шампион на Србија!

Во четвртиот натпревар од финалето на кошаркарската суперлига помеѓу Партизан и Црвена Зве…