Дома Фудбал Репрезентации Ако вечерва победиме во финалето играме против Грузија

Ако вечерва победиме во финалето играме против Грузија

Македонија за нешто помалку од еден час го игра натпреварот против Косово на Арената „Тодор Проески“, а патникот од другото полуфинале веќе е познат.

Репрезентациите на Грузија и Белорусија играа од 18:00 часот и во тој дуел подобра беше селекцијата на Грузија со минимални 1:0. Единствениот гол на натпреварот го постигна Окриашвили од пенал во 7. минута.

Грузија ни е добро позната селекција од новиот циклус на Лигата на Нации бидејќи неодамна кај нив на гости одигравме 1:1, a покрај тоа ќе играме и уште еден натпревар на 14. ти овој месец, во тој дуел ние ќе бидеме домаќини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…