Дома Фудбал Останато Азар на одморот во Грција покажа дека Челзи се уште е во неговото срце (ФОТО)

Азар на одморот во Грција покажа дека Челзи се уште е во неговото срце (ФОТО)

Белгискиот фудбалер Еден Азар пред неколку недели официјално беше претставен како засилување на Реал Мадрид.

Азар после седум години одлучи да го напушти Челзи и да прифати нов предизвик во кариерата, но порача дека лондонскиот клуб и понатаму ќе остане во неговото срце.

Дека тоа не изјава дадена само туку таака Белгиецот покажа во текот на својот одмор. Азар отпатува во Грција и таму ги посети младинските категории на Челзи.

Во таа прилика Азар заигра фудбал со младинците на својот поранешен клуб и ги воодушеви фановите на „сините“.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Витсел паднал по скали во својот дом, па ќе го пропушти клучниот натпревар во ЛШ

Проблеми за Борусија пред клучниот натпревар во Лигата на шампионите. Во натпреварот од по…