Дома Фудбал Останато Азар им одговори на оние кои тврдат дека е дебел (ВИДЕО)

Азар им одговори на оние кои тврдат дека е дебел (ВИДЕО)

Белгиецот Еден Азар кој ова лето пристигна во Реал не можеше да дебитира во Ла Лига поради повредата која ја заработи пред неколку дена.

Од кога дојде во Реал во медиумите се пишува дека не е во добра физичка форма, односно дека има вишок килограми. Сега Белгиецот со едно видео им одговори на критичарите покажувајќи го неговото тело.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …